Już po raz XVII odbywa się ogólnopolski Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Jest on organizowany w dwóch kategoriach: zakładów rolnych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz gospodarstw indywidualnych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Konkurs uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w trakcie pracy oraz poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy. W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad tysiąc zakładów rolnych zatrudniających ponad 11 tys. pracowników oraz ponad 19 tys. gospodarstw indywidualnych.

W kategorii zakładów rolnych, w pierwszym etapie konkursu, który potrwa do 19 czerwca br. wyłonionych zostanie 5 najlepszych spółek spośród 41 wyszczególnionych w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 października 2016 r. (Dz. U. z 2016, poz. 1746), nad którymi nadzór właścicielski sprawuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Drugi etap konkursu, który polegać będzie na wizytacji i ocenie 5 nominowanych spółek przez Komisję Konkursową zakończy się 31 lipca br. Następnie Komisja ta w oparciu o wyniki pierwszego i drugiego etapu wyłoni najlepsze spółki hodowlane.

Ogłoszenie laureatów i uroczyste podsumowanie XVII edycji Krajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne odbędzie się tradycyjnie podczas targów Agro Show w Bednarach, we wrześniu br.

Regulamin konkursu w załączeniu

Źródło: KOWR

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.