W dniu 1 września 2019r. w Wilczynie (powiat bialski) odbyły się XXI Dożynki Powiatowe. Organizatorem dożynek było Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej oraz Gmina Biała Podlaska. Uroczystość rozpoczęła się mszą polową, po której odbył się przemarsz korowodu dożynkowego, wręczenie chleba dożynkowego oraz wystąpienia okolicznościowe gospodarzy uroczystości i zaproszonych gości.

Podczas dożynek swoje stoiska i wieńce dożynkowe prezentowały wszystkie gminy i miasta powiatu bialskiego. Lubelska Izba Rolnicza również miała swój udział w dożynkach poprzez zorganizowanie wspólnie z KRUS-em stoiska informacyjnego. Na naszym stoisku uczestnicy uroczystości mogli otrzymać prasę rolniczą (w tym Biuletyn Informacyjny LIR) oraz uzyskać informacje na tematy związane z rolnictwem. Największym zainteresowaniem cieszyły się pudełka do badań gleby ponieważ rolnicy dopytywali o warunki jakie trzeba spełnić aby skorzystać z programu dotyczącego wapnowania gleb.

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.