Przyszłościowy model polskiego gospodarstwa rolnego, wyzwania i szanse dla Polski na globalnych rynkach, technologie IT i ich rola w nowoczesnej produkcji – to wybrane z tematów konferencji „Narodowe wyzwania w rolnictwie”. Siódma edycja wydarzenia odbędzie się 7 listopada 2019 r. w Global Expo na warszawskim Żeraniu. W pięciu blokach tematycznych wiedzą i doświadczeniem podzieli się ponad 50 prelegentów, w konferencji weźmie udział blisko 1400 profesjonalistów. Lubelska Izba Rolnicza organizuje wyjazd na ww. Konferencję. Do 24.10.2019 r. można zapisywać się telefonicznie na wyjazd pod nr. 81 443 60 71, 81 443 60 70. Wyjazd odbędzie się pod warunkiem zebrania odpowiedniej liczby osób. Rejestracja uczestników Konferencji odbywa się elektronicznie lub telefonicznie. Adresy stron internetowych podan poniżej.

Jesienna konferencja magazynu Farmer będzie okazją do spotkania profesjonalistów z branży rolnej – właścicieli i osób zarządzających gospodarstwami rolnymi – z przedstawicielami przedsiębiorstw, wyspecjalizowanych w produkcji nowoczesnych technologii i rozwiązań wykorzystywanych w rolnictwie, uprawie roślin czy chowie zwierząt. Prelekcje poprowadzą eksperci i naukowcy z dziedziny rolnictwa, przedstawiciele organizacji rolniczych, ośrodków badawczych, gospodarstw i przedsiębiorców.

Tegoroczna edycja „Narodowych wyzwań w rolnictwie” odbędzie się w warszawskim Centrum Targowo-Kongresowym Global Expo. – Zaplanowaliśmy wiele interesujących debat z udziałem polityków i ekspertów. Wspólnie zastanowimy się nad nowymi rozwiązaniami dla branży rolnej, omówimy najbardziej aktualne tematy i postaramy się wypracować założenia na przyszłość – mówi Wojciech Denisiuk, redaktor naczelny miesięcznika Farmer i portalu farmer.pl. – Nie zabraknie inspirujących wykładów, nowości przygotowanych przez firmy oraz eksperckich punktów konsultacyjnych. Zapraszamy do efektywnego spędzenia czasu w gronie pasjonatów rolnictwa – dodaje.

Agenda konferencji „Narodowe wyzwania w rolnictwie” zawiera sesje tematyczne kierowane do najważniejszych działów produkcji, takie jak: finanse i zarządzanie, agrotechnika, produkcja mleka, trzoda chlewna i technika rolnicza. Nowością będzie sesja dla rolników uprawiających glebę w systemach uproszczonych – jeden z wykładów poprowadzi gość specjalny z Francji.

W ramach konferencji zostaną wręczone wyróżnienia w organizowanym, już po raz piąty, konkursie „Innowacyjny produkt rolniczy”. Podczas gali uhonorowane zostaną pomysły i działania, które przyczyniają się do poprawy warunków gospodarowania i funkcjonowania właścicieli oraz osób zarządzających gospodarstwami rolnymi.

Celem „Narodowych wyzwań w rolnictwie” jest propagowanie wiedzy rolniczej z naciskiem na najbardziej praktyczne elementy, które można zastosować we własnym gospodarstwie, a które przyczyniają się do lepszego nim zarządzania oraz wzrostu efektywności produkcji. Podczas debat

i spotkań z ekspertami i przedstawicielami instytucji państwowych, poruszane będą najbardziej aktualne i ważne kwestie z kraju i ze świata.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie konferencja sektora sadowniczego „Sady i ogrody”. Udział w konferencji jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wcześniejszej rejestracji na stronie: https://konferencje.ptwp.pl/pl/konferencja,329

https://www.farmer.pl/konferencje/vii-edycja-konferencji-narodowe-wyzwania-w-rolnictwie,87417.html#rejestracja.

Źródło: KRIR

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.