W dniu 5 listopada 2019 roku w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta Opole Lubelskie odbył się posiedzenie delegatów Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej Powiatu Opolskiego. Posiedzenie otworzyła i prowadziła Pani Jolanta Szałas – Przewodnicząca Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej Powiatu Opolskiego. Zarządu Lubelskiej Izby Rolniczej reprezentował Pan Roman Chudzik – Członek Zarządu.

Na posiedzeniu delegaci zostali zapoznani z zasadami „Programu regeneracji środowiskowej gleb - wapnowania – zasady dofinansowani”, który przedstawił Pan Piotr Woch Dyrektor Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej w Lublinie. Kolejny temat który był omawiany na posiedzeniu to problem związany ze słupami energetycznymi postawionymi na gruntach rolnych. Temat ten szeroko omówił Pan Marek Banaszek Kierownik Wydziału Zarządzania Nieruchomościami PGE Dystrybucja S.A. Odział Lublin. Delegaci zostali również zapoznani z tematem zatrudnienia obcokrajowców przez rolników – przedstawiciel PUP Pani Justyna Kowalewska. Na koniec posiedzenia Pani Jolanta Szałas przedstawiła sprawozdanie z prac Zarządu LIR podjęte stanowiska i interwencje zakresie problemów rolnictwa.  

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.