W dniu 04.11.2019r. odbyło się II Posiedzenie Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej VI kadencji w Hrubieszowie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ARiMR w Lublinie, Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej w Hrubieszowie, Polskiego Związku Łowieckiego w Zamościu oraz WIJHARS a także Członek Zarządu Lubelskiej Izby Rolniczej Pan Roman Chudzik i Dyrektor Biura Lubelskiej Izby Rolniczej Pani Jolanta Szałas. Posiedzenie Rady Powiatowej prowadził Przewodniczący Rady Powiatowej - Leszek Chodźko. Na spotkaniu przedstawiciel ARiMR omówił sprawy bieżące Agencji, ponadto szczegółowo przedstawił zasady programu dotyczącego nawadniania w rolnictwie.

Pracownik Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej przedstawił sytuację ASF w powiecie hrubieszowskim. Przedstawiciel WIJHARS omówił działanie Inspekcji dot. importu zbóż i rzepaku z Ukrainy. Łowczy PZŁ przedstawił współpracę pomiędzy rolnikami a myśliwymi , z uwzględnieniem szkód łowieckich i ASF. Pani Jolanta Szałas Dyrektor Biura Lubelskiej Izby Rolniczej przedstawiła sprawozdanie z Walnego Zgromadzenie LIR oraz informację o funkcjonowaniu Biura LIR. Członek Zarządu LIR Roman Chudzik przedstawił informację o bieżących pracach Zarządu oraz omówił aktualne Stanowiska LIR.

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.