W dniu 18 listopada 2019 r. odbyło się II Posiedzenie Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej VI Kadencji w Radzyniu Podlaskim. W spotkaniu uczestniczyli delegaci LIR oraz zaproszeni goście: Pan Jerzy Rębek – Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski, Pan Szczepan Niebrzegowski – Starosta Radzynia Podlaskiego wraz z Panią Bożeną Mróz – pracownikiem Starostwa, - Pan Grzegorz Domański – Kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Radzyniu Podlaskim,  Pan Roman Chudzik – Członek Zarządu Lubelskiej Izby Rolniczej.  Obrady prowadził Pan Jerzy Piłat – Przewodniczący Rady Powiatowej.

Na posiedzeniu były omawiane m.in.: płatności obszarowe, płatności bezpośrednie, płatności inwestycyjne na zakup sprzętu i maszyn rolniczych, płatności suszowe oraz formy wniosków dotyczących wyrównania cen żywca. Jednym z poruszanych problemów były szkody łowieckie oraz procedury postępowania z działkami dzierżawionymi pod tereny łowieckie. Poza tym wyjaśniono trudności składowania, odbierania od rolnika i utylizacji „trudnych” opakowań (worki po nawozach „big bagi”, folie po sianokiszonkach, folie pryzmowe tzw. „folie twarde”) oraz proponowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska rozwiązania odbioru tych odpadów. Dodatkowo wspomniano o Spółkach Wodnych, możliwościach ich połączenia oraz dofinansowaniach do stawów i zbiorników retencyjnych. Uczestnicy posiedzenia omówili formy i sposoby pobierania oraz badania próbek glebowych i przekazania do Stacji Chemiczno – Rolniczej, a także program wapnowania gleb. Zostały również omówione bieżące prace i Stanowiska Zarządu.

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.