13 września 2021r. w miejscowości Zatyle gmina Lubycza Królewska powiat tomaszowski odbyły się Dożynki Wojewódzkie. Rolnicy z województwa lubelskiego dziękowali za plony w 2021r na wojewódzkich dożynkach.

Dożynki Wojewódzkie organizowane były przez Województwo Lubelskie, Powiat Tomaszowski, Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Tomaszowskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Dożynki rozpoczęły się o godz.11.00 korowodem i uroczystą mszą świętą.

Podczas Dożynek został także rozstrzygnięty konkurs na powiatowy i wojewódzki wieniec dożynkowy.

Lubelską Izbę Rolniczą reprezentował Prezes LIR Gustaw Jędrejek, Wiceprezes LIR Antoni Skura oraz członkowie Zarządu LIR Janusz Skrzypek i Roman Chudzik.

Lubelska Izba Rolnicza w trakcie dożynek zorganizowała piknik „Kasza Zboże dwa bratanki-powrót do tradycji i zdrowej polskiej żywności” który finansowany był z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych. Podczas pikniku odbyła się degustacja potraw z kaszy i przetworów zbożowych, prezentacja produktów mącznych i przetworów z kaszy oraz liczne konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych ze znajomości wartości odżywczej produktów a także zabawy dla dzieci i dorosłych. Stoisko Lubelskiej Izby Rolniczej cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Poza tradycyjnym korowodem i obrzędami dożynkowymi na scenie wystąpiły zespoły m.in. De Mono i Golec uOrkiestra. Odbyły się również występy zespołów ludowych i pokazy kawaleryjskie.

 

 

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.