Stowarzyszenie Przyjazna Wieś oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Zakłodziu w dniu 31 lipca 2022r. zorganizowała w Zakłodziu, gmina Radecznica, powiat zamojski festyn pod nazwą „Na sportowo i wesoło”.

Głównym organizatorem był Pan Mirosław Poświatowski - delegat Lubelskiej Izby Rolniczej z gminy Radecznica wraz z małżonką Jolantą, która jednocześnie jest Prezesem Stowarzyszenia Przyjazna Wieś.

Lubelska Izba Rolnicza zorganizowała stoisko promocyjne oraz ufundowała nagrody (puchary oraz kosze ze słodyczami) dla występujących zespołów ludowych koncertujących na festynie. Miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało poczęstunek regionalnych produktów spożywczych a zespoły ludowe z gmin: Radecznica, Turobin i Nielisz zaprezentowały swój dorobek artystyczny dla bardzo licznie zgromadzonej publiczności.

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.