29 września 2022 r. w Narodowym Instytucie Dziedzictwa i Kultury Wsi odbyła się gala finałowa XIX Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego, a Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – jednym ze współorganizatorów i fundatorów nagród. Konkurs objął patronatem honorowym Prezydent RP Andrzej Duda.

Artykył MRIRW >>

Artykuł KRIR >>

Laureatów konkursu wraz z rodzinami i prawie 200 gośćmi z całej Polski przywitała prezes KRUS dr Aleksandra Hadzik. Wśród zaproszonych byli m. in. wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk oraz sekretarze stanu w tym resorcie – Anna Gębicka i Ryszard Bartosik. W uroczystości udział wzięli również minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Państwowej Inspekcji Pracy, KOWR, parlamentarzyści i przedstawiciele samorządu. Agencję reprezentowała Maria Fajger, zastępca prezesa ARiMR.

Zwycięzcami XIX Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” zostali Grażyna i Paweł Leńscy. Państwo Leńscy prowadzą 70-hektarowe gospodarstwo w woj. wielkopolskim.  Drugie miejsce zajęli Justyna i Marek Patalonowie z woj. warmińsko-mazurskiego. Miejsce trzecie, ex aequo, przyznano gospodarstwom Renaty, Wiesława oraz Szymona Kowalczyków z woj. opolskiego oraz Eweliny i Mariusza Kusiów z woj. lubelskiego.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ufundowała nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie. Otrzymali ją Państwo Ewelina i Mariusz Kusiowie. Trafiły do nich agregat spawalniczy, wiertarka udarowa oraz komplet narzędzi. Nagrodę wręczyła Maria Fajger, zastępca prezesa ARiMR.

Źródło: ARIMR, MRIRW

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.