W dniu 17 lutego 2023r. w Tarnogrodzie odbyła się konferencja, która miała na celu przede wszystkim zapoznanie rolników z nowymi płatnościami na lata 2023-2027 w tym z ekoschematami.

Głównym organizatorem konferencji był Bartłomiej Świtała członek Powiatowej Rady Lubelskiej Izby Rolniczej w Biłgoraju z Gminy Tarnogród, jednocześnie delegat z powiatu biłgorajskiego do Walnego Zgromadzenia Lubelskiej Izby Rolniczej w Lublinie.

Temat; ”Ekoschematy – nowe płatności w ramach płatności bezpośrednich w latach 2023-2027” przedstawił Pan Dariusz Żemła z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Biłgoraju.

Omówienie bieżących i planowanych form wsparcia dla rolników przedstawiła Pani Wioletta Kryń z WK Consulting. Firma Agrotech zaprezentowała dostępne na rynku maszyny i urządzenia do produkcji rolnej, natomiast firma PK Tank zbiorniki do magazynowania oleju opałowego, wody i RSM oraz zaprezentowała możliwości dostawy paliwa do gospodarstw rolnych. Firma THORUS agro przedstawiła praktyczne rozwiązania jakie mogą być zastosowane w celu oszczędzania nawozów mineralnych w gospodarstwie, a firma AGROR Radek zapoznała rolników z możliwością uprawy dyni na terenie powiatu biłgorajskiego.

 

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.