Zmiany związane z przyjęciem Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 oraz wdrażaniem reformy Wspólnej Polityki Rolnej i Krajowego Planu Strategicznego były wiodącymi tematami szkolenia skierowanego do rolników, zorganizowanego w Kowalach Pańskich, w powiecie tureckim. W spotkaniu uczestniczył sekretarz stanu Ryszard Bartosik.

Podczas wczorajszego wydarzenia w Kowalach Pańskich wiceminister Ryszard Bartosik zwrócił uwagę na szanse, jakie dają mechanizmy wsparcia zawarte w Planie Strategicznym. 

Jednym z głównych celów szkolenia było omówienie zmian w obszarze dopłat bezpośrednich. Doradcy prowadzący spotkanie odpowiadali również na pytania rolników dotyczące składania wniosków o wsparcie finansowe.

Szkolenie poprowadzone zostało przez doradców z Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, przy współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Źródło: MRIRW

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.