W dniu 21.02.2023r w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej w Biłgoraju. W spotkaniu udział wzięli: delegaci Lubelskiej Izby Rolniczej z powiatu biłgorajskiego a także zaproszeni goście: Starosta Biłgorajski – Andrzej Szarlip, Z ca Kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Biłgoraju – Tadeusz Kraczek, Dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego – Barbara Wróbel, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Biłgoraju – Tomasz Bury, Kierownik PT KRUS w Biłgoraju – Jan Rój, a także Przedstawiciele Małopolskiej Hodowli Roślin w Zamościu, natomiast z ramienia Zarządu LIR uczestniczył w posiedzeniu Członek Zarządu Lubelskiej Izby Rolniczej – Adam Bojarski.

Tematem posiedzenia była aktualna sytuacja na rynku zbóż i nawozów. Ponadto założenia Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 w tym zmiany w płatnościach bezpośrednich i ekoschematy. Przedstawiciele Małopolskiej Hodowli Roślin zaprezentowali formy współpracy i zasady kontraktacji na 2023r.

Członek Zarządu Lubelskiej Izby Rolniczej Pan Adam Bojarski przedstawił działania Zarządu LIR. Zaprezentował stanowiska Izby w sprawach, które aktualnie są bardzo istotne dla rolnictwa między innymi w sprawie trudnej sytuacji na rynku zbóż i podwyżek cen nawozów mineralnych. Scharakteryzował także sytuację jaka występuje obecnie w rolnictwie w związku z wojną w Ukrainie.

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.