W dniu 21 lutego 2023r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wola Mysłowska odbyło się kolejne posiedzenie Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej Powiatu Łukowskiego.

W posiedzeniu Rady Powiatowej uczestniczyli zaproszeni goście:

  • Pani Kinga Szerszeń - Wójt Gminy Wola Mysłowska,
  • Pani Marzanna Solarska - Kierownik WIORiN w Lublinie Oddział w Łukowie,
  • Pan Robert Michalak - WIORiN w Lublinie Oddział w Łukowie,
  • Pan Krzysztof Lewandowski - Dyrektor Firmy ŁukPasz w Łukowie,
  • Pan Lech Melaniuk - Powiatowy lekarz Weterynarii w Łukowie.

Z ramienia Zarządu Lubelskiej Izby Rolniczej w posiedzeniu uczestniczył Prezes Pan Gustaw Jędrejek.

W posiedzeniu uczestniczyli również zaproszeni rolnicy z terenu Gminy Wola Mysłowska, których najbardziej interesowały sprawy z zakresu nowych przepisów weterynaryjnych w rolnictwie.

Jednym z głównych tematów poruszanych na posiedzeniu była trudna sytuacja na rynku zbóż związana z napływem zboża z Ukrainy oraz propozycja współpracy rolników z firmami skupującymi zboże na terenie powiatu łukowskiego.

Podczas posiedzenia został wypracowany następujący wniosek:

„W ustawie z dnia 4 listopada 2022r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt w art. 15 pkt 1 dopisać - nie dotyczy zakładów utrzymujących drób na potrzeby samozaopatrzenia rodziny” - wnioskodawca Pan Krzysztof Koślacz, Delegat z Gminy Wola Mysłowska.

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.