W dniu 24.02.2023r. w Zamościu odbyło posiedzenie Rady Powiatowych Lubelskiej Izby Rolniczej w Zamościu. Zarząd Lubelskiej Izby Rolniczej reprezentował Gustaw Jędrejek – Prezes Zarządu LIR i Antoni Skura – Wiceprezes Zarządu LIR. Wśród zaproszonych gości udział wzięli przedstawiciele Sejmu i Senatu RP, instytucji państwowych i samorządowych a także organizacji pozarządowych działających w województwie lubelskim w obszarze rolnictwa oraz firm działających w sferze okołorolniczej tj. Jerzy Chróścikowski Senator RP, Sławomir Zawiślak - Poseł na Sejm RP, Starosta Zamojski – Stanisław Grześko, Dyrektor Oddziału Regionalnego ARiMR w Lublinie – Krzysztof Gałaszkiewicz, Kierownik KRUS PT w Zamościu - Janusz Nawój a także przedstawiciele Małopolskiej Hodowli Roślin.

Senator RP Jerzy Chróścikowski i Poseł na Sejm Sławomir Zawiślak przedstawili problemy nurtujące obecnie rolnictwo, oraz te które będą do rozwiązania w najbliższym czasie, szczególnie związane z wojną w Ukrainie.

Prezes LIR Gustaw Jędrejek omówił na posiedzeniu aktualną bardzo trudną sytuację na rynku zbóż i nawozów, oraz możliwości jej rozwiązania.

Założenia Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 oraz zmiany w płatnościach bezpośrednich przedstawił Krzysztof Gałaszkiewicz - Dyrektor Oddziału Regionalnego ARiMR w Lublinie oraz Jarosław Suski pracownik Oddziału ARiMR w Lublinie.

W bardzo interesującym wykładzie na temat ekoschematów przedstawionym przez Panią Ewę Pijajko pracownika Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Sitnie zostały omówione korzyści i zagrożenia w obszarze rolnictwa w związku z wejściem w życie tzw. „Zielonego Ładu”.

Podsumowanie działań Lubelskiej Izby Rolniczej przedstawił Prezes Lubelskiej Izby Rolniczej Pan Gustaw Jędrejek, omówił działania Zarządu LIR, zaprezentował stanowiska Izby w sprawach, które aktualnie są bardzo istotne dla rolnictwa między innymi w sprawie importu zbóż do Polski.

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.