W dniu 14 marca 2023 roku odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej powiatu puławskiego. W posiedzeniu oprócz delegatów brali udział zaproszeni goście: Pani Iwona Pokropska oraz Pani Katarzyna Mazurak - Ciupa – przedstawicielki Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Puławach oraz Pan Paweł Gołąbek i Pan Marcin Fajbuś – przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Puławach. W posiedzeniu uczestniczyli również Prezes Lubelskiej Izby Rolniczej Pan Gustaw Jędrejek oraz członek Zarządu Pan Roman Chudzik.

Zgodnie z planowanym porządkiem obrad przedstawiciele ARiMR przybliżyli delegatom zasady składania tegorocznych wniosków obszarowych ze szczególnym naciskiem na zasady warunkowości obligatoryjne do rolników oraz przedstawili wymogi poszczególnych ekoschematów, z których rolnicy mogą ale nie muszą korzystać. Przedstawicielki KRUS omówiły nowelizację ustawy o emeryturach rolniczych (podniesienie świadczeń emerytalnych). Na posiedzeniu zostały zgłoszone trzy wnioski do Zarządu, a dotyczyły:

  • Znakowania produktów spożywczych w taki sposób, aby konsument miał świadomość, że spożywa produkt z zawartością insektów
  • Zorganizowania wyjazdowego posiedzenia rady powiatowej
  • Interwencja na rynku mleka – dopłaty do magazynowania mleka w proszku, masła i serów żółtych ze względu na dramatyczny spadek cen mleka.

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.