Vladimir Bolea, wicepremier, minister rolnictwa i przemysłu spożywczego Mołdawii złożył 15 marca wizytę Halinie Szymańskiej, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wicepremierowi towarzyszył Victor Nicolae radca z Ambasady Mołdawii. W spotkaniu, które odbyło się w Centrali Agencji, wzięły również udział Joanna Gierulska – zastępca prezesa ARiMR oraz Emilia Godlewska, zastępca dyrektora Departamentu Analiz i Sprawozdawczości.

Celem spotkania było wzmocnienie współdziałania w dziedzinie rolnictwa, omówienie dotychczasowej współpracy oraz możliwości udziału polskich ekspertów w projektach na rzecz Republiki Mołdawii. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zrealizowała już dwa projekty twinningowe na rzecz tego kraju. W latach 2017-2018 w ramach konsorcjum austriacko-polsko-czeskiego prowadzona była pierwsza współpraca bliźniacza. Natomiast od 2020 do 2022 roku trwała kolejna, w której razem z Polską uczestniczyły Austria i Litwa.

Źródło: ARiMR

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.