Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk spotkał się dziś z polskimi przedstawicielami w międzynarodowych organizacjach Copa Cogeca. Poruszyli oni problem rosnących kosztów działalności grup i zespołów roboczych.

Główny postulat związkowców

Przedstawiciele polskich organizacji w strukturach Copa i Cogeca zwrócili uwagę na kwestie finansowe, wskazując na wzrost kosztów utrzymania, podróży oraz działalności grup i zespołów roboczych.

Szef resortu rolnictwa zgodził się, że inflacja spowodowała relatywny spadek wartości wsparcia udzielanego polskim organizacjom w działalności na forum Copa i Cogeca. Dlatego też rozpatrzy możliwości zwiększenia tego wsparcia.

Pozostałe zagadnienia

Wicepremier Kowalczyk zwrócił uwagę, że wkrótce rozpocznie się na unijnych forach dyskusja na temat nowelizacji obecnej perspektywy finansowej.

– Obecna perspektywa finansowa była przedstawiana trzy lata temu, a zatem w całkowicie odmiennych realiach. Jej nowelizacja pozwoliłaby również na zwiększenie budżetu na Wspólną Politykę Rolną – podkreślił wicepremier.

Szef resortu rolnictwa stwierdził także, że głos związkowców jest potrzebny nie tylko w tej sprawie, lecz także w kwestii bioróżnorodności oraz przedłużenia zgody KE na wolny handel produktami rolnymi z Ukrainy.

Źródło: MRIRW

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.