Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza rolników na bezpłatne warsztaty poświęcone wykorzystaniu biomasy rolniczej (słomy) do produkcji brykietu w celu wytwarzania ciepła na potrzeby gospodarstwa. Warsztaty odbędą się w czterech terminach.

 

Podczas warsztatów zostaną omówione zagadnienia dotyczące brykietowania biomasy roślinnej oraz zaprezentowane zostanie działanie brykieciarki do słomy.

Warsztaty odbędą się w godzinach: 10.00 - 14.30.
Terminy i miejsce warsztatów:
•    05.09.2023 Kiszkowo (62-280, woj. wielkopolskie),
•    03.10.2023 Grabów nad Pilicą (26-902, woj. mazowieckie),
•    05.10.2023 Grudziądz (86-300, woj. kujawsko-pomorskie),
•    19.10.2023 Kiszkowo (62-280, woj. wielkopolskie).
Podczas warsztatów w Kiszkowie zostanie zaprezentowana stacjonarna brykieciarka,natomiast w Grabowie nad Pilicą oraz w Grudziądzu brykieciarka mobilna.

Liczba miejsc ograniczona.


Zgłoszenie na warsztaty należy wysłać za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie internetowej: https://www.koniczyna.com.pl/brykiet. 
W przypadku pytań prosimy o kontakt z: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa prowadzi działania wspierające rozwój odnawialnych źródeł energii w rolnictwie, w tym również biogazowni rolniczych.

Więcej informacji na temat działań KOWR w zakresie wsparcia OZE znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/kowr/dzialania-informacyjno--promocyjne. 

Źródło: KOWR

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.