W dniach 06-07.06.2024 r. w Boguchwale odbyło się wyjazdowe posiedzenia Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej powiatu puławskiego. Delegaci wraz z Przewodniczącym Rady panem Grzegorzem Pszczołą, podczas wyjazdu szkoleniowo-studyjnego, uczestniczyli w spotkaniu z Dyrektorem Podkarpackiej Izby Rolniczej, panem Wiesławem Ladą, oraz Dyrektorem Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, panem Zbigniewem Mical oraz Z-ca Dyrektora Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego panem Tadeuszem Płoszaj. Uczestnicy mieli możliwość zaznajomienia się ze specyfiką rolnictwa w województwie podkarpackim, które jest drugim zaraz po Małopolsce posiadającym największe rozdrobnienie powierzchni gospodarstw w Polsce.

Dyrektorzy jednostek omówili szczegółowo współpracę pomiędzy Izbą i Ośrodkiem Doradztwa. Podkarpacki Ośrodek Doradztwa prowadzi szereg poletek doświadczalnych z udziałem między innymi Uniwersytetu Rzeszowskiego, Szkołą Główną Gospodarstwa wiejskiego w Warszawie, Instytutem Ogrodnictwa PIB w Skierniewicach. Udostępnia również bez kosztowo, raz w miesiącu stoisko w Boguchwale dla rolników zajmujących się Rolniczym Handlem Detalicznym. Kolejnym z punktów wyjazdu była w wizyta w gospodarstwie zajmującym się Rolniczym Handlem Detalicznym, gdzie delegaci zapoznali się z wymogami i zasadami prowadzenia gospodarstwa RHD zajmującego się przetwórstwem trzody chlewnej. Cały cykl produkcyjny prowadzony jest z własnych środków. Gospodarstwo wdrożyło strategie od pola do stołu. Zwierzęta trzymane we własnym gospodarstwie karmione są produktami w nim wytworzonymi (własną paszą), a później półtusze są przetwarzane i sprzedawane końcowemu odbiorcy w formie wyrobów wędliniarskich.

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.