W dniu 24 maja 2024r. odbyło się kolejne posiedzenie Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej Powiatu Łukowskiego.

Posiedzenie Rady Powiatowej było posiedzeniem wyjazdowym na Dni Otwartych Drzwi Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach (https://www.iung.pl/2024/05/09/dni-otwartych-drzwi-iung-pib-2024/).

Tematem wyjazdowego posiedzenia był udział w następujących wykładach:

  1. Wykorzystanie dronów w rolnictwie pod kątem teledetekcji - mgr inż. Berbeć Tytus.
  2. Co to jest System Monitoringu Suszy Rolniczej, w jakim celu powstał i do czego się wykorzystuje - mgr inż. Berbeć Tytus.
  3. Sztuczna inteligencja i jej zastosowania - szanse i wyzwania dla rolnictwa - dr. Kowalik Monika (https://www.gov.pl/web/ai/czym-jest-sztuczna-inteligencja2).
  4. Jeden klik i w bibliotece jesteś w mig - mgr Bartuzi Agnieszka.

 

Serdeczne podziękowania Pani Agnieszce Bartuzi za pomoc w doborze tematyki wykładów i zapoznanie grupy z przeszłością i czasami obecnymi obiektów JUNG Puławy.

 

W wyjeździe oprócz delegatów uczestniczyli rolnicy z terenu Powiatu Łukowskiego.

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.