Krajowa Grupa Spożywcza zorganizowała w czwartek 13 czerwca 2024r wydarzenie pod hasłem „Dzień Pola Cukrowni Werbkowice”. Spotkanie odbyło się w gospodarstwie Małgorzaty i Krzysztofa Bojara w miejscowości Hulcze województwo lubelskie, powiat hrubieszowski, gmina Dołhobyczów. Dni Pola cieszyły się dużym zainteresowaniem szczególnie rolników z południowych powiatów województwa lubelskiego i podkarpackiego, przede wszystkim plantatorów buraka cukrowego kontraktujących swoje uprawy w Cukrowni Werbkowice. Przybyły liczne delegacje między innymi z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowej Rady Izb Rolniczych a także firm współpracujących KGS. Lubelską Izbę Rolniczą reprezentował Prezes LIR Gustaw Jędrejek i Wiceprezes LIR Antoni Skura. Jednocześnie Prezes LIR Gustaw Jędrejek w zastępstwie Prezesa KRiR Wiktora Szmulewicza jako członek Zarządu KRiR w Warszawie reprezentował Krajową Radę Izb Rolniczych.

Spotkanie było okazją do wymiany informacji i doświadczeń z zakresu szeroko rozumianej agrotechniki buraka cukrowego. Umożliwiły jednocześnie prezentację najnowszych rozwiązań hodowlanych i technologicznych do wykorzystania w rolnictwie.

W trakcie spotkania istniała możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania od agrotechników, służb surowcowych oraz przedstawicieli firm współpracujących ze Krajową Grupą Spożywczą. Wręczono nagrody „Wzorowy Plantator”. KRUS zorganizował konkurs BHP w rolnictwie. Następnie odbył się blok edukacyjny, zwiedzenie poletek demonstracyjnych oraz stoisk wystawienniczych. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem dla uczestników.

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.