Dnia 13 czerwca 2024 roku na polu doświadczalno-wdrożeniowym LODR w Końskowoli w miejscowości Pożóg II odbyło się spotkanie branżowe w ramach Demo Farmy KWS 2024. Organizatorem szkolenia polowego był LODR w Końskowoli – Zespół Produkcji Roślinnej wraz z Sekcją Pola Doświadczalno-Wdrożeniowego oraz firma nasienna KWS Polska. Realizowane od lat przez firmę KWS czerwcowe spotkania odbywają się co roku w różnych lokalizacjach. 13 czerwca br. to pole doświadczalno-wdrożeniowe było miejscem pierwszej tegorocznej Demo Farmy KWS. W spotkaniu bali udział delegaci Lubelskiej Izby Rolniczej.

Zdjęcia >>

Wydarzenie przyciągnęło ponad 100 uczestników, wśród których znaleźli się rolnicy z woj. lubelskiego oraz różnych regionów południowo-wschodniej Polski, a także doradcy rolniczy. Głównym punktem programu była prezentacja różnorodnych odmian roślin rolniczych. Ponadto uczestnicy mogli zapoznać się z prowadzonymi doświadczeniami w obrębie poszczególnych gatunków – doświadczenia z techniką siewu, uprawą bezorkową, terminami siewu, normami siewu, nawożeniem i ochroną roślin oraz doświadczeniami ścisłymi, przede wszystkim ze zbożami, bobowatymi grubonasiennymi i okopowymi, które są elementem krajowej sieci Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego (PDO).

Mimo deszczowej pogody entuzjazm uczestników nie przygasł, a rolnicy oraz doradcy rolniczy aktywnie uczestniczyli w prezentacjach. Była to dobra okazja do dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami w obliczu wyzwań w kontekście zmieniających się warunków klimatycznych i rynkowych.

Szkolenie było przedsmakiem przed nadchodzącym Dniem Otwartych Drzwi LODR w Końskowoli, który odbędzie się 23 czerwca. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do ponownego odwiedzenia naszego pola doświadczalno-wdrożeniowego, zlokalizowanego w miejscowości Pożóg II.

Żródło: LODR, E. Baca

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.