Zarząd KRIR, na wniosek Wielkopolskiej Izby Rolniczej, pismem z dnia 07 października 2025 r., zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stefana Krajewskiego w sprawie zwiększenia puli środków finansowych na działanie 10.4 „Inwestycje przyczyniające się do ochrony środowiska i klimatu”. W ostatnim naborze do działania 10.4 wpłynęło około 28 000 wniosków, natomiast dostępny budżet (około 1,5 mld zł) pozwalał jedynie na sfinansowanie mniej więcej 25% z nich. Sytuacja ta świadczy o bardzo wysokim zainteresowaniu rolników tym instrumentem i o jego praktycznej użyteczności już w obecnej formule.


Uważamy, że zasadne jest skierowanie dodatkowych środków do działania, które już się sprawdziło, cieszy się zaufaniem środowisk rolniczych i odpowiada na rzeczywiste potrzeby inwestycyjne gospodarstw. Podwyższenie budżetu umożliwiłoby realizację znacznie większej liczby inwestycji prośrodowiskowych i klimatycznych, wspierając jednocześnie konkurencyjność oraz stabilność gospodarstw rolnych.

W związku z powyższym wnosimy o zwiększenie puli środków na działanie 10.4

Pismo KRIR >>

Źródło: KRIR

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.