Można już zgłaszać się do VIII edycji Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich Bitwa Regionów. Konkurs Kulinarny Bitwa Regionów corocznie angażuje przy zmaganiach o najlepszą regionalną potrawę setki Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń z terenów wiejskich.

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandra Hadzik zaprasza właścicieli gospodarstw indywidualnych do udziału w jubileuszowym Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Współorganizatorami Konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Konkurs uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie ogłasza XXIII edycję ogólnopolskiego konkursu Sposób na Sukces na najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich. Uruchomienie i zrealizowanie przedsięwzięcia zgłaszanego do konkursu powinno się mieścić w okresie od 1 lipca 2021 r. do 28 lutego 2023 roku.

Karty zgłoszenia udziału w konkursie należy składać w terminie do 15 kwietnia 2023 roku do Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego właściwego dla miejsca realizowanego przedsięwzięcia lub bezpośrednio do Centrum Doradztwa Rolniczego  w Brwinowie, na adres: ul. Pszczelińska 99, 05-840 Brwinów, z dopiskiem : Konkurs ,, Sposób na Sukces”.

Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie serdecznie zaprasza do udziału w piątej edycji konkursu dla KGW -  Kobieta Gospodarna Wyjątkowa pod nową odsłoną – „Kobieta Przedsiębiorcza”.

Zgłoszenia można składać do 31 marca 2023 r. Regulamin konkursu i karty zgłoszeń dostępne są na stronie www.lubelskie.pl oraz www.lubelskie.ksow.pl . Informacje o konkursie można także uzyskać pod numerem telefonu: 81 441 68 73, 81 441 65 38.

Zapraszamy na Lubelską Wystawę Zoologiczną i Targi Zoologiczne ZooPark 2023 w dniach 25-26 lutego br. na terenia Targów Lublin, ul. Dworcowa 11, 20-406 Lublin. ZOOPARK jest poświęcony nie tylko prezentacji poszczególnych gatunków zwierząt, lecz także edukacji w obszarze różnorodności fauny i flory,  wzbudzeniu pasji hobbystycznej, a także wzbogaceniu wiedzy dotyczącej prawidłowego wychowania i pielęgnacji swoich pupili jak również kształtowaniu świadomości wśród najmłodszych, że opieka nad zwierzakami to odpowiedzialnie zadanie.

Konkurs >>

Jesteś osoba kreatywną i lubiącą zdobywać nagrody? Malujesz, rysujesz albo wyklejasz? Zauważyłeś zmiany w Twojej okolicy dzięki Europejskiemu Funduszowi Morskiemu i Rybackiemu? Chcesz się tym z nami podzielić? Ten konkurs jest dla Ciebie!

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza dzieci z terenów wiejskich do udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

Rusza nabór do III edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP.  Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane będą do 12 marca 2023 r.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza dzieci rolników do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” i służy poszerzaniu wiedzy na temat właściwego magazynowania i stosowania w gospodarstwie rolnym szkodliwych substancji np. środków ochrony roślin, nawozów, paliw, itp. oraz zasad ochrony środowiska naturalnego.

Copa i Cogeca zainaugurowały 7. edycję Nagrody za innowacje dla rolniczek, sponsorowanej przez Corteva. Jej celem jest zwrócenie uwagi na wkład kobiet w rozwój obszarów wiejskich i zrównoważone rolnictwo. Konkurs jest okazją do zaprezentowania inspirujących i innowacyjnych działań prowadzonych przez rolniczki i kobiety z obszarów wiejskich w całej UE. Inspiracją dla tegorocznego tytułu, był jeden z głównych tematów lat 2022-2023 — długoterminowa wizja dla obszarów wiejskich, w której kobiety odgrywają znaczącą rolę.

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk (IRWiR PAN) zaprasza do udziału w III Konkursie „Moja smart wieś – Wizje i Inicjatywy”. 

Organizatorzy szukają pomysłów i inicjatyw, dzięki którym wsie i gminy mogą stać się bardziej przyjazne do życia. Do wygrania nawet 6000 zł. Łączna pula nagród to 44 tys. zł.

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie i Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie zapraszają uczniów szkół o profilu gastronomicznym z województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w Amatorskim Konkursie Filmowym pn. „Polskie produkty to nasza chluba – pokaż co ugotować z nich się uda”.

Celem Konkursu jest m.in. promocja kuchni regionalnej Warmii i Mazur w oparciu o historyczne przepisy pozyskane od mam i babć w nowatorskim wydaniu. Młodzież kształcąca się w zawodach związanych z gastronomią ma okazję na doskonalenie umiejętności kulinarnych. Organizatorzy chcą rozbudzić w młodych ludziach inicjatywę, pomysłowość i kreatywność. Konkurs popularyzuje patriotyzm konsumencki i kulinarny wśród młodzieży szkół o profilu gastronomicznym, jak również odbiorców internetowych.

Rusza nowy konkurs pod tytułem „Polska wieś jakiej nie znasz” organizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Ideą konkursu jest przedstawienie polskiej wsi nie tylko jako terenu, na którym produkuje się żywność, ale także miejsca atrakcyjnego do życia, spędzania wolnego czasu czy też mającego w ofercie działania edukacyjne. Konkurs skierowany jest do osób, które na terenach wiejskich realizują różnego rodzaju niestandardowe i oryginalne działania, ukazujące w atrakcyjny i innowacyjny sposób możliwości spędzania czasu na wsi. Mogą to być działania edukacyjne, proekologiczne, popularno-naukowe, kulturalne, etnograficzne.

Rozpoczął się 7. etap Pozakonkursowego Projektu Grantowego pn. Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych. W ramach sześciu już zakończonych naborów do placówek ARiMR wpłynęło 669 wniosków. Może się zdarzyć tak, że grudzień będzie ostatnim miesiącem na ubieganie się o przyznanie grantów.Nie warto zwlekać ze składaniem wniosków we właściwych ze względu na miejsce położenia Rodzinnych Ogrodów Działkowych oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dokumenty można dostarczać osobiście, nadawać przesyłką pocztową lub przez platformęePUAP.

Fundacja „Pomaganie krzepi” serdecznie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie kulinarnym. Celem konkursu jest kultywowanie polskiego dziedzictwa kulturowego związanego z Bożym Narodzeniem, w szczególności z wypiekaniem ciastek bożonarodzeniowych, dbałość o poczucie tożsamości kulturowej, a także pielęgnowanie szacunku dla tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia.

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.