Komunikat Lubelskiej Izby Rolniczej w sprawie protestu rolników w dniu 24 stycznia 2024 r.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zainteresowanych rolników Zarząd Lubelskiej Izby Rolniczej informuje, że osoby zainteresowane czynnym udziałem w proteście mają możliwość lokalnie zgłosić organizację zgromadzenia w procedurze uproszczonej przy użyciu zamieszczonego formularza (link poniżej) złożonego do Urzędu Gminy zgodnie z lokalizacją planowanego zgromadzenia.

Pragniemy również poinformować że protest rolników organizowany jest w dniu 24 styczeń 2024 r. w godzinach 12:00 – 14:00 w formule pokojowej manifestacji, a planowane zgromadzenie nie może powodować utrudnień w ruchu drogowym.

Pobierz Formularz PDF >>

Pobierz Formularz WORD >>

Lokalni inicjatorzy manifestacji mogą zamieścić informację o organizowanym przez siebie proteście na interaktywnej mapie poprzez przesłanie informacji w formie SMS (osoba do kontaktu Paweł tel. 505 166 295) zawierającej poniższe informacje:

               Imię Nazwisko

               telefon kontaktowy

               # województwoROL

               # powiatROL

               # gminaROL

               Współrzędne GPS:

               długość, szerokość geograficzna

 

twój protest może być widoczny dla innych, interaktywna mapa wskazuje miejsca zgłoszonych manifestacji z kontaktami do organizatorów z całej Polski.

Link do interaktywnej mapy:

https://www.google.de/maps/d/u/1/viewer?mid=1AHxdquBlWsAtRDT4WVqBQCzRUyMsqYU&ll=52.01443895257169%2C19.145136500000028&z=5

Protest ma na celu wywrzeć presję na Komisję Europejską aby zmieniła podejście do niekontrolowanego napływu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy do Unii Europejskiej.

Rolnicy domagają się również zmiany strategii Zielonego Ładu, która prowadzi do ograniczenia produkcji rolnej w Europie poprzez nakładanie dodatkowych wymagań środowiskowych. W związku z sytuacją trwającej wojny na Ukrainie zwiększają się również bardzo koszty produkcji.

Realizacja przyjętego kierunku zmian polityki rolnej i środowiskowej doprowadzi w efekcie do likwidacji wielu gospodarstw rodzinnych i pogorszenia się sytuacji rolników.                   

Prezes

Lubelskiej Izby Rolniczej

Gustaw Jędrejek

 

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.