W dniu 25 kwietnia odbyło się kolejne posiedzenie Rady Lubelskiej Izby Rolniczej Powiatu Radzyńskiego. Posiedzenie prowadził pan Edward Jarmoszuk - Przewodniczący Rady. W posiedzeniu uczestniczyli:

  • Pan Gustaw Jędrejek - Prezes Zarządu Lubelskiej Izby Rolniczej,
  • Pan Leszek Golecki – Powiatowy Lekarz Weterynarii
  • Pani Agnieszka Paśnik – pracownik ARiMR BP w Radzyniu Podlaskim.

Powiatowy Lekarz Weterynarii przedstawił panującą w powiecie radzyńskim sytuacje epidemiologiczną.

Pracownik Biura Powiatowego ARiMR w Radzyniu Podlaskim podsumował działalność ARiMR w 2023r. oraz przedstawił planowane nabory wniosków w 2024r. z szeregiem zmian wprowadzanych na bieżąco.

Pan Gustaw Jędrejek - Prezes Zarządu LIR przestawili informacje na temat działalności zarówno Zarządu Lubelskiej Izby Rolniczej jak i Krajowej Rady Izb Rolniczych. Poinformował o stanowiskach podjętych przez Walne Zgromadzenie Lubelskiej Izby Rolniczej oraz Zarząd LIR.

Podczas posiedzenia delegaci dyskutowali między innymi o:

  • aktualnej sytuacji na rynkach rolnych,
  • dopłatach bezpośrednich i ekoschematach,
  • protestach i działalności rolników,

Podczas posiedzenia wypracowano wniosek formalny dotyczący populacji kontroli bobra i dozwolonych metod odstraszania wilków które zostały przekazane do Zarządu LIR.

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.