W dniu 13 marca 2018 r. w Urzędzie Miasta Kraśnik odbyło się kolejne posiedzenie Kraśnickiej Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej. Przybyłych delegatów i zaproszonych gości powitał Pan Janusz Skrzypek – Przewodniczący Kraśnickiej Rady Powiatowej LIR. Na wstępie podziękował zgromadzonym za dotychczasową prace na rzecz Polskiej wsi i rozwiązywania codziennych problemów rolników.

Podczas posiedzenia delegaci poruszyli szereg bieżących problemów mieszkańców wsi i rolników z powiatu kraśnickiego. Na posiedzenie przybyli także przedstawiciele Urzędu Skarbowego w Kraśniku Pan Andrzej Pietuła – który omówił tematykę związaną z zasadami prawidłowych rozliczeń VAT w rolnictwie i składania deklaracji JPK – Jednolitego Pliku Kontrolnego. Pani Iwona Bańka z Placówki Terenowej KRUS w Kraśniku i Pan Andrzej Tybulczuk – Kierownik Powiatowego Urzędu Pracy w Kraśniku z kolei bardzo szczegółowo omówili tematykę związaną z nowymi i projektowanymi zasadami zatrudniania obcokrajowców do pracy w gospodarstwach rolnych. Kolejnym z zaproszonych gości była Pani Anna Paluch – Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Kraśniku, która w kilku zdaniach omówiła harmonogram naboru wniosków inwestycyjnych takich jak: „Modernizacja gospodarstw rolnych”, Restrukturyzacja małych gospodarstw”, „Ułatwienie startu młodym rolnikom”, a także zasady składania nowych wniosków obszarowych na rok 2018, które będą składane jedynie za pośrednictwem nowej aplikacji e-WNIOSEK Plus, która dostępna jest na stronie ARiMR. W posiedzeniu Kraśnickie Rady Powiatowej LIR uczestniczyli także Pan Marian Smętek – przedstawiciel Związku Sadowników RP, a także Pan Tadeusz Wojtak – Radny Powiatowy Powiatu Kraśnickiego. W końcowym punkcie posiedzenia Rady Pan Marcin Sulowski – Członek Zarządu Lubelskiej Izby Rolniczej przedstawił sprawozdanie z dotychczasowych prac Zarządu LIR, podejmowanych interwencji w sprawach rolniczych i wystosowywanych stanowisk Zarządu Lubelskiej Izby Rolniczej. Został omówiony także problem nadal rozszerzającej się epidemii ASF - Afrykańskiego Pomoru Świń i możliwych sposobów bioasekuracji gospodarstw.

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.