Dnia 4 listopada 2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Rykach odbyło się kolejne  posiedzenie delegatów Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej Powiatu Ryckiego.  Posiedzenie otworzył i prowadził Pan  Wojciech Piszczyński -Przewodniczący Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej Powiatu Ryckiego. Z ramienia Zarządu Lubelską Izbę Rolniczą reprezentował Pan Gustaw Jędrejek - Prezes Lubelskiej Izby Rolniczej. 


Na posiedzeniu delegaci zapoznali się z zasadami gospodarowania wodami powierzchniowymi i podziemnymi w gospodarstwach rolnych oraz uwarunkowaniami prawnymi w zakresie pozyskiwania wody w gospodarstwie rolnym. Temat ten został zaprezentowany przez  przedstawicieli  Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie- Panią Violettę Rudzką oraz Pana Tomasza Krystianiuka. Kolejny temat tj.: "Program regeneracji środowiskowej gleb – wapnowanie – zasady dofinansowania” – przedstawił  dyrektor Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej w Lublinie - Pan Piotr Woch. Delegaci zapoznali się również z zasadami  dofinansowania w zakresie inwestycji w nawadnianie gospodarstw rolnych oferowanych przez ARiMR.  Zasady dofinansowania przedstawiła Pani Aleksandra Świtaj - przedstawiciel Biura Powiatowego ARiMR w Rykach. Pan Gustaw Jędrejek - Prezes Lubelskiej Izby Rolniczej - przedstawił sprawozdanie z prac Zarządu, podjęte stanowiska i interwencje w zakresie rozwiązywania problemów w rolnictwie.

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.