W dniu 23 kwietnia 2024r. odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej Powiatu Bialskiego. Delegaci obradowali w sali wykładowej Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Białej Podlaskiej z siedzibą w Grabanowie. Od wielu lat Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli przychyla się do prośby o bezpłatne wynajęcie sali wykładowej na nasze posiedzenie. Posiedzenie prowadził Pan Wiesław Bańkowski - Przewodniczący Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej Powiatu Bialskiego. W posiedzeniu uczestniczyła Pani Agnieszka Juchimiuk - Zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii w Białej Podlaskiej oraz Pan Paweł Stefaniuk - Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Białej Podlaskiej. Z ramienia Zarządu Lubelskiej Izby Rolniczej w posiedzeniu uczestniczył Pan Gustaw Jędrejek - Prezes Zarządu Lubelskiej Izby Rolniczej.

Pani Agnieszka Juchimiuk przedstawiła wymogi weterynaryjne dotyczące hodowli świń na własne potrzeby oraz informacje na temat odstrzału sanitarnego:

  • wykonanego w sezonie 2023/2024,
  • planowanego na sezon 2024/2025.

Delegaci zadali wiele pytań zarówno w kwestii odstrzałów sanitarnych jak również w kwestii hodowli świń na własne potrzeby.

Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Białej Podlaskiej przedstawił informacje na temat kampanii przyjmowania wniosków o płatności bezpośrednie za 2024r. oraz przedstawił planowane zmiany w ekoschematach. Pan Stefaniuk udzielił również wielu odpowiedzi na pytania zadawane przez delegatów.

Pan Gustaw Jędrejek - Prezes Zarządu LIR przestawili informacje na temat bieżącej działalności Zarządu Lubelskiej Izby Rolniczej jak również przedstawił tematy jakimi w ostatnim czasie zajmowało się Walne Zgromadzenie Lubelskiej Izby Rolniczej.

Podczas posiedzenia wypracowano 2 wnioski formalne do Zarządu LIR.

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.