W dniu 21.09.2023r. w gminie Lubycza Królewska w miejscowości Zatyle powiat tomaszowski oddano do użytku mobilną stację meteorologiczną, która zostanie włączona w sieć stacji monitoringu IUNG w Puławach. Stacja będzie wykonywała pomiary: opadu atmosferycznego, temperatury powietrza, ciśnienia atmosferycznego, prędkości i kierunku wiatru. W otwarciu stacji meteorologicznej udział wzięli Starosta Powiatu Tomaszowskiego – Pan Henryk Karwan, Dyrektor Wydziału Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lub. – Pan Piotr Kielar, Radny Sejmiku Woj. Lubelskiego Pan Krzysztof Gałaszkiewicz. Lubelską Izbę Rolniczą reprezentował natomiast Wiceprezes Zarządu Pan Antoni Skura i Pan Piotr Kuranc Kierownik Biura Lubelskiej Izby Rolniczej w Zamościu, oraz delegat Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej w Tomaszowie Lub. Pan Stanisław Bondyra.

Wyniki pomiarów dostępne będą dla rolników, którzy wykorzystają dane meteorologiczne dla własnych potrzeb w swoich gospodarstwach.

Stacja meteorologiczna sfinansowana została przez Lubelską Izbę Rolniczą na wniosek delegatów VI kadencji Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej w Tomaszowie Lubelskim oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Stacja będzie własnością powiatu tomaszowskiego, który przekazał grunt pod inwestycję.

 

 

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.