W dniu 14 maja 2017r. w godz. od 11.00 do 17.00 w Józefowie nad Wisłą przy obchodach „Święta Sadów” odbył się „Piknik Wieprzowy” sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. W imprezie wzięło udział około tysiąca osób (w tym dzieci w różnym wieku).

 

Celem organizacji „Pikniku Wieprzowego” była promocja spożycia mięsa wieprzowego i jego przetworów poprzez zwiększenie udziału spożycia mięsa wieprzowego w codziennej diecie zarówno dzieci i dorosłych.

Piknik był adresowany do konsumentów – uczestników imprezy.

Najmłodsi uczestnicy „Pikniku Wieprzowego” – dzieci brały udział w konkursie pod tytułem: „Która część świnki najbardziej mi smakuje, dlaczego ta część i pod jaką postacią”. Podczas imprezy „Piknikowej” zorganizowano konkurs plastyczny na pomalowanie dowolną techniką „rodzinki świnki PEPY”.

Wszyscy uczestnicy konkursów, uwzględniając poziom wiedzy i umiejętności zostali obdarowani nagrodami. Nagrody główne konkursu plastycznego „radia z wejściem usb” zostały wręczone przez Prezesa Lubelskiej Izby Rolniczej Piotra Burka oraz Dyrektora Lubelskiej Izby Rolniczej Waldemara Banacha.

Artur Sobich

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.