Dnia 06.07.2018 r. w Gospodarstwie Agroturystycznym Ewy i Waldemara Polkowskich znajdującym się w Susznie gm. Włodawa odbyło się połączone posiedzenie Rad Powiatowych Lubelskiej Izby Rolniczej powiatu włodawskiego, chełmskiego i łęczyńskiego. Zarząd Lubelskiej Izby Rolniczej reprezentowali Członkowie Zarządu LIR Pan Bogusław Janociński i Antoni Szczepaniak. Podczas posiedzenia poruszono tematy doskwierające rolnikom głównie dotyczyło to Afrykańskiego Pomoru Świń i problemów wynikających z wystąpienia suszy.

Omówiono uczestnictwo delegatów LIR w komisjach szacujących szkody spowodowane suszą oraz szkody łowieckie. Pan Bogusław Janociński przedstawił rolę Stacji Hodowli Roślin i opowiedział o nowych odmianach roślin dostosowanych do określonych warunków rolniczych, szczególnie dla terenów występujących na Lubelszczyźnie.

W spotkaniu Rad Powiatowych uczestniczyła również Urszula Wojewoda pracownik LODR Końskowola, która dla zgromadzonych delegatów przeprowadziła szkolenie odnośnie Zagród Edukacyjnych i ich wykorzystania w gospodarstwach rolnych, szczególnie agroturystycznych oraz walorach edukacyjnych i krajoznawczych Zagród Edukacyjnych

Biuro LIR w Chełmie

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.