W dniu 25 października 2019r. odbyło się kolejne posiedzenie Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej Powiatu Łukowskiego. Z ramienia Zarządu LIR w posiedzeniu uczestniczył Prezes Zarządu LIR Pan Gustaw Jędrejek, który przedstawił informację na temat bieżącej działalności Zarządu LIR oraz o podjętych w ostatnim czasie stanowiskach Zarządu LIR.

W posiedzeniu uczestniczyli zaproszeni goście:

  • Pan Mariusz Dmowski, z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Łukowie, który przedstawił informację na temat sytuacji z ASF w powiecie łukowskim oraz o odstrzale planowym i sanitarnym dzików na terenie powiatu łukowskiego,
  • Pani Renata Klębowska-Szustek, Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Łukowie, która przedstawiła informację na temat aktualnych spraw jakimi zajmuje się Biuro Powiatowe ARiMR w Łukowie, między innymi temat wniosków tzw. suszowych oraz o planowanych naborach w najbliższym czasie,
  • Pani Marzanna Solarska, Kierownik Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie, Oddział w Łukowie, która przedstawiła informację na temat paszportowania roślin oraz poinformowała o nowym prawie UE w zakresie zdrowia roślin, prawo to zwiększa zakres roślin, które będą musiały posiadać paszporty - w Polsce przepisy te wejdą w połowie grudnia 2019r.
  • Pan Grzegorz Świerczewski, ze Starostwa Powiatowego w Łukowie.

W czasie posiedzenia delegaci poruszali szereg spraw i problemów związanych z rolnictwem, między innymi temat związany z kontrolowaniem materiału szkółkarskiego, importu zbóż z Ukrainy, ASF i związany z nim odstrzał sanitarny dzików, IRZ - problemy z dotrzymaniem terminu zgłoszeń przemieszczeń zwierząt (dotyczy niektórych kupujących).

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.