Wody Polskie organizują spotkania dotyczące partnerstw wodnych. Poruszają one tematykę gospodarki wodnej, a także wsłuchują się w oczekiwania rolników odnośnie realizacji zadań utrzymaniowych. Poniżej zamieszczono harmonogram spotkań organizowanych przez Wody Polskiew ramach programu nawiązywania partnerstw wodnych.

Tego typu spotkania mogą stanowić początek współpracy ze stronami zainteresowanymi przeciwdziałaniom skutkom suszy (w tym przedstawicielami samorządu) i nawiązania Partnerstwa Wodnego  a ich efektem ma być m.in.:

  • możliwie maksymalne zatrzymanie zasobów wód powierzchniowych w korytach cieków wodnych,
  • zasilanie i retencjonowanie wody w istniejących zbiornikach, korytach rzek oraz rowów melioracyjnych,
  • wprowadzenie jednolitych wykładni przez gospodarstwa i zakłady rolnicze, tj.: możliwości realizowania piętrzeń (retencji) w rowach oraz hamowanie odpływu wody z obiektów drenarskich, które co do zasady nie wymagają pozwolenia wodnoprawnego lub zgłoszenia wodnoprawnego,
  • działania edukacyjne w zakresie wydawanych zgód wodnoprawnych (zgłoszenia i pozwolenia wodnoprawne) i zwiększenie świadomości w tym zakresie.

 

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.